Правильна побудова ескізу брів – це один з найголовніших етапів процедури перманентного макіяжу брів і асболютно необхідне вміння для кожного бровіста. Для досягнення успішного результату майстер повинен бути і візажистом, і художником, і психологом одночасно. Сьогодні я спробую розповісти про всі тонкощі побудови універсального, класичного ескізу симетричних брів.
Універсальний – тому що ця техніка підійде для відтворення симетричних брів на будь-якому обличчі. Вам, звичайно, доведеться враховувати особливості форми обличчя та побажання клієнтки для створення гармонійних брів. Далі – чистої води геометрія! Я завжди кажу, що не варто гнатися за віяннями моди і нав’язувати популярні (на даний момент) широкі або прямі брови. Мода модою, а створені вами брови будуть з клієнтом декілька років і йому має бути комфортно в цьому образі. А класика, як відомо, в моді завжди. Тому запропонований варіант вважаю безпрограшним.
Не дивлячись на те, що процес побудови брів по точках (у чому ми переконаємося далі) – геометрія для школярів, для вибору їх форми все ж слід проаналізувати обличчя клієнта. Ця схема допоможе вам підібрати гармонійну форму брів
Для початківців рекомендуємо наступну вправу: подумки підбирайте форму брів кожному перехожому / подрузі / мамі / попутникам в транспорті. Спочатку визначайте форму обличчя, потім форму брів. Ну, а далі вже можна переходити до побудови ескізу)
І тільки тепер починається обіцяна геометрія. Визначаємо 5 основних точок:
Правило: хвіст брови ніколи не повинен опускатися нижче лінії 4!
Природа – наш головний помічник. Ми ж бачимо, де саме ростуть волоски на бровах (навіть якщо їх вищипують), тому саме цю зону слід брати за орієнтир. НЕ МОЖНА кардинально виходити за зону росту волосків, це ще одне правило!
Після того, як повністю намальована одна брова, потрібно створити другу – симетричну. У природі в принципі не буває симетрії, брови – не виняток. А нам потрібно, щоб нові брови не підкреслили наявну природну асиметрію, а по можливості компенсували її. Ми повинні постаратися побачити ту золоту середину в формі розташуванні брів, яка гармонізує обличчя вцілому. Це дуже складно, і пов’язано з тим, що критеріїв прийняття рішення може бути кілька, а іноді вони можуть суперечити один одному.
Малювати ескіз клієнту потрібно тільки в положенні сидячи! Інакше можуть бути серйозні похибки в симетрії.
Крім того складність оцінки симетрії ескізу брів може бути обумовлена різною висотою росту волосся на правій і лівій брові. Але у нас є чудовий і, важливо помітити, недорогий помічник – гнучка лінійка. Це найзручніша розмітка з усіх випробуваних – а ми тестували все – від одноразових липких лінійок до циркулів. Думаю, немає сенсу пояснювати як за допомогою цієї лінійки створити однакові брови (про це йдеться у відео нижче). Але зроблю акцент: наша мета – не абсолютна симетрія, а золота середина!
Своїм ученицям я рекомендую довести процес розмітки брів до автоматизму. Для цього потрібно тренуватися щодня і не на аркуші паперу, а на рельєфі обличчя! Тому кожен день будуйте ескіз брів мамі, подругам і абсолютно всім бажаючим. Через 3-4 тижні ви будете витрачати на цей етап не більше 20 хвилин.
Головним критерієм якості послуги перманентного макіяжу є естетичне і моральне задоволення клієнта від досягнутого результату. Важливо: майстер розробляє проект перманентного макіяжу разом з клієнтом. Не забувайте про це! Ви повинні чітко бачити межі своєї майбутньої роботи, це ваше зручність, це ваша робота без страху втрати важливих точок під анестетиком. А клієнт повинен бачити, як буде виглядати загоєний татуаж, тобто ескіз повинен давати йому можливість, максимально точно уявити майбутній перманентний макіяж, і дозволити оцінити його естетичні характеристики. І як же поєднати ці дві вимоги? А дуже просто!
Отже, для оформлення кордонів ескізу ми рекомендуємо використовувати білий восковий олівець або консіллер. Саму брову відмальовуємо косметичним олівцем потрібного відтінку (намагаючись в точності передати відтінок і яскравість заживших брів). Стверджуємо ескіз з клієнтом, і перед тим, як нанести анестезію, наводимо важливі точки ескізу стійким маркером для фіксації перманентного макіяжу. Наносимо анестезію, спокійно працюймо – нічого не потече і не зникне.
Коли мені розповідають про ескізи, виконані гелевою ручкою, я здригаюся. Як ваш клієнт зрозуміє, чи підходить йому запропонований вами варіант ескізу, якщо на обличчі буде не естетична синя облямівка? Та й ви швидко втратите ескіз – гелева паста теж розчиняється. Ну і нарешті, ваша головна задача – не завдати шкоди здоров’ю клієнта, а як це можна гарантувати при попаданні компонентів канцелярської пасти в шкіру?
Всім бажаю симетричних брів і найкрасивіших робіт!
Вікторія Рудько, міжнародний тренер з перманентного макіяжу, провідний фахівець Академії Пьюбо (Україна)
Татуаж губ — це популярна косметична процедура, яка допомагає надати губам яскравості, природного об’єму та…
Татуаж повік — це процедура перманентного макіяжу, під час якої під шкіру повік вводиться пігмент…
Пудровий татуаж брів – це сучасна техніка перманентного макіяжу, яка дозволяє створити ефект легкої розтушовки,…
Перманентний татуаж брів – це косметична процедура, яка дозволяє створити стійкий макіяж на тривалий термін.…
Сучасні технології дозволяють безболісно та ефективно позбутися небажаного татуювання брів. Одним з найпопулярніших методів є…
Татуаж губ: ідеальний спосіб камуфляжу шрамів у студії Rudko Artline Шрами на губах можуть виникати…