Все частіше нам стали задавати питання на, як виявилося, практично не освітлену ніде тему – основні правила використання пігментів для татуажу / перманентного макіяжу. Особливо складно зрозуміти різницю майстрам, які звикли працювати фарбами для тату. Сьогодні хочу відповісти на найпоширеніші питання.
Навіщо потрібні всі ці фарби для татуажу, якщо і татушними працювати дешево і сердито?
Я визнаю право кожного майстра працювати тим чи іншим обладнанням або пігментами. Свій вибір зробила давно і ні разу не пошкодувала – звикла орієнтуватися не на “дешево і сердито”, а на “надійно і безпечно”.
До речі, ми прорахували калькуляцію собівартості пігментів Пьюбо на 1 процедуру – це 1-2 $ в залежності від зони! 30-60 грн не та стаття витрат, на якій потрібно економити, так ризикуючи!
У чому різниця між перманентними фарбами і пігментами для тату?
Перманентні пігменти розробляються з урахуванням дуже важливих завдань – максимальної відповідності тканинам шкіри обличчя людини та стабільності кольору. Тканини шкіри обличчя мають колосальні відмінності від шкіри інших частин тіла. Шкіра обличчя тонша (шкіра повік взагалі не містить підшкірно-жирового шару), вона не однорідна. Вона більше схильна до вікових змін, і тому супер стійкий пігмент через 3-5 років буде виглядати, як мінімум, комічно. Перманентні барвники за рік-два поступово втратять яскравість аж до повного знебарвлення. І це прекрасно – клієнт зможе регулярно коригувати колір і форму татуажу (з метою візуальної корекції вікових змін або підганяти під модні віяння).
Палітри пігментів для татуажу вражають різноманітністю (це зручно новачкам, адже не потрібно “заморочуватися і міксувати”). Але якщо у вас немає часу “заморочуватися” ви можете вибрати 3-4 пігменти для кожної зони, отримати детальну консультацію по колористиці кожного з них і виконувати всі побажання клієнтів.
Фарби для роботи на тілі в більшості своїй мають лужний або кислий показник PH, і при попаданні на слизову, провокують опік – саме його так бояться майстра при роботі на повіках! Пігменти для татуажу мають нейтральний рівень PH, який в цьому сенсі безпечний.
Після загоєння пігменту в шкірі майже не залишилося. Чому?
Працювати пігментами для перманентного макіяжу потрібно щільніше, але ні в якому разі НЕ глибоко! На губах більш щільно, на бровах – трохи легше. Тоді загоєний результат буде максимально натуральним і прозорим, без “ефекту замазки”.
Як показує практика, пігменти з різним складом абсолютно по різному вносяться в шкіру навіть однією і тією ж голкою, одним і тим же апаратом. Це теж важливо враховувати. Надто рідкі фарби мають погану зчеплення з поверхнею голки і будуть просто стікати по ній. Ось чому помірна кремова консистенція для майстра зручніше в роботі.
Вікторія Рудько, міжнародний тренер з перманентного макіяжу, провідний фахівець Академії Пьюбо (Україна)