Categories: Без рубрики

Чому не взявся татуаж. Причини повного і часткового виходу пігменту

Сьогодні хотілося б обговорити основні причини, через які не приживається пігмент після загоєння татуажу (вийшов частково або повністю). Ця стаття буде корисна як майстрам, так і клієнтам.

Ситуація перша “ідеальний результат”

Це той рідкісний, але існуючий в природі випадок, коли вже після першої процедури пігмент ліг рівномірно, без пропусків, клієнт задоволений насиченістю кольору і кольором в принципі. Подібна ситуація – вершина майстерності, пік досвіду і головне – ідеальна шкіра клієнта (суха, без фіброзу, рецидиву герпесу і т.д.). І хоча клієнт може на 100% бути задоволений результатом, але майстер-віртуоз все-одно знайде до чого причепитися (насправді майстри оцінюють свою працю набагато критичніше, ніж клієнти) і на корекції доведе результат до абсолютного ідеалу.

Ситуація друга “поширена”

Більшість клієнтів потрапляють в цю групу – пігмент після процедури приживається частково. Частковий вихід пігменту відбувається з наступних причин:

  1. Невірно обрана майстром (або клієнтом!) техніка татуажу (наприклад, волоски на жирній шкірі, для якої краще виконувати напилення або розтушовування)
  2. Підвищене виділення лімфи, яка виштовхує пігмент зі шкіри і не дає ввести його в достатній мірі (така ситуація трапляється часто і з різних причин. Майстер в такому випадку може використовувати вторинну анестезію з судинозвужувальну ефектом, наприклад, Сустаін. Клієнту краще відмовитися від прийому алкоголю за 48 годин до процедури).
  3. Майстер, слабко “відчуваючи” шкіру, працює в самому верхньому шарі епідермісу. У таких випадках пігмент, як правило, повністю сходить разом зі скоринками під час загоєння. Але це зовсім не означає, що потрібно сильно заглиблюватися. Важливо навчитися розуміти, на якій глибині робота допустима, і постійно контролювати цей момент.
  4. Використання відтінкових пігментів. У багатьох палітрах існує поділ пігментів на базові і відтінкові. Базові – щільні і дають потрібний криючий ефект в роботі. Відтінкові ж не використовуються самостійно, так як не мають достатньої щільності фарбувальних частинок. Уважно вивчайте рекомендації до палітри пігментів, якими працюєте!
  5. При роботі на фіброзній, зарубцованій шкірі. Техніка ефективної роботи на рубцях і ущільненій шкірі разюче відрізняється від звичайної. При ігноруванні цієї інформації або відсутності досвіду / знання нюансів, пігмент може повністю зникнути після загоєння. “Плямистість” результату також може бути викликана саме невірною тактикою роботи майстра на окремих ділянках.
  6. Рецедіви герпесу. Для 98% населення татуаж губ, на жаль, закінчується саме цією неприємністю. Герпес здатний “побити” результат роботи, як правило, псує контур або впливає на щільність пігменту. Профілактичні заходи, що передбачають прийом препаратів, теж спрацьовують не в 100% випадків. Тому трапляється, необхідні дві процедури корекції для доведення результату до ідеалу.
  7. Порушення вимог постпроцедурного догляду самим клієнтом. Випадкове або навмисне   зривання кірочок, тривалий контакт з парою або водою провокують виникнення похибок в загоєнні роботи.
  8. Часто клієнти починають бити на сполох відразу після сходження кірочок, це зарано, бо остаточна стабілізація кольору відбувається тільки через 3-4 тижні після процедури. Потрібно набратися терпіння – колір ще проявиться.

При виникненні подібних випадків майстер повинен обов’язково встановити причину такої поведінки пігменту в шкірі і зробити відповідні висновки.

Ситуація третя “виняткова”

У цю категорію, за різними даними, входять від 2 до 7% клієнтів, у яких пігмент не приживається зовсім. Однозначного пояснення причини на даний момент немає. Але, звичайно, виною подібного результату процедури стають особливості обмінних процесів  (які візуально при огляді не ідентифікуються), прийом гормональних і деяких інших препаратів, хвороби в стадії загострення, стан імунітету. Наш організм – дуже складний механізм, майстер малює не на папері і багато речей передбачити не можливо. Якщо навіть після процедури корекції пігмент відторгається повністю, робота над помилками проведена, все очевидні (дивіться вище) причини усунені, а пігмент знову не приживається – значить, ваш клієнт таки потрапив в злощасні кілька відсотків “щасливчиків”.

Вікторія Рудько, міжнародний тренер з перманентного макіяжу, провідний фахівець Академії Пьюбо (Україна)

Andrey

Share
Published by
Andrey

Recent Posts

Часті запитання про татуаж губ

Татуаж губ — це популярна косметична процедура, яка допомагає надати губам яскравості, природного об’єму та…

1 місяць ago

Скільки заживає татуаж повік

Татуаж повік — це процедура перманентного макіяжу, під час якої під шкіру повік вводиться пігмент…

2 місяці ago

Скільки тримається пудровий татуаж брів

Пудровий татуаж брів – це сучасна техніка перманентного макіяжу, яка дозволяє створити ефект легкої розтушовки,…

2 місяці ago

Як роблять перманентний татуаж брів

Перманентний татуаж брів – це косметична процедура, яка дозволяє створити стійкий макіяж на тривалий термін.…

2 місяці ago

Як видаляють татуаж брів лазером

Сучасні технології дозволяють безболісно та ефективно позбутися небажаного татуювання брів. Одним з найпопулярніших методів є…

2 місяці ago

Камуфляж шрамів на губах: ідеальний спосіб відновити красу

Татуаж губ: ідеальний спосіб камуфляжу шрамів у студії Rudko Artline Шрами на губах можуть виникати…

3 місяці ago