Портфоліо майстра татуажу: секрети якісних фото
 

Секрети презентабельного портфоліо майстра татуажу

Секрети презентабельного портфоліо майстра татуажу

Портфоліо майстра татуажу – це його обличчя. Саме, глянувши на роботи майстра, клієнт вирішує – бути процедурі чи не бути. І це не пусті слова. Нещодавно ми провели відкрите голосування, намагаючись з’ясувати, який чинник найбільше впливає на вибір клієнтом майстра. На фото нижче ви можете бачити результат – клієнти стали більш перебірливі (і це радує, оскільки надалі явно призведе до зменшення кількості трешевих робіт), вони більше не хочуть “подешевше”, а бажають “красиво”, “натурально” і “якісно “! Тому портфоліо будь-якого майстра має бути максимально презентабельним. Як цього добитися ми і розповімо сьогодні.

опрос мнения по выбору мастера татуажа

Технічні нюанси

Портфоліо починається з фотографії! Саме з того моменту, коли ви зробивши свою першу роботу,   півгодини намагаєтеся зробити гарне фото на старенький телефон. А воно щось то темне, то розмите, то ракурс не той … В ідеалі ще до цього моменту потрібно навчитися фотографувати поблизу брови, очі і губи. Беремо доступний гаджет і тренуємося на подружці. Оптимальна відстань камери від обличчя 30-40 см. Ваше завдання – “пограти” з ракурсами, призвичаїтися до ідеальної відстані. Звичайно ж, відмінно, якщо у вас з перших днів практики під рукою професійна дзеркальна камера з макро-об’єктивом і ви досконало вмієте нею користуватися. У житті ж зазвичай під рукою тільки телефон, та й він невзмозі навіть з 10-го разу зробити більш-менш якісне фото. Але здаватися не варто! І якщо вже зовсім не виходить – шукайте вихід – кредит, візьміть техніку на час у друзів або в оренду. Адже заощадивши на якісному фото, ви автоматично втрачаєте 80% клієнтів!

Як показує практика, дуже складно зробити якісне фото навіть хваленим айфоном. Найкраще із завданням справляються Самсунги останніх моделей. Ідеальний – якісний фотоапарат. Проте, встановіть максимальне розширення для фото на вашому телефоні і спробуйте! Фотографи рекомендують користуватися автофокусуванням – доторкніться до екрану телефону, дочекайтеся сигналу (телефон стабілізує зображення) і тільки потім фотографуйте. Причому натискати потрібно кнопку “спуску” не на екрані, а на бічній панелі телефону. Так фото вийде якісніше. Проявіть терпіння – обов’язково робіть кілька кадрів (щоб було з чого вибрати), пробуйте різні режими і локації.

Освітлення – наше все!

Левову частку в успіху фото-заходу грає природне освітлення. Саме через його повну (процедура проходить ввечері) або часткову (кабінет без природного освітлення, похмурий день) відсутність фото виходять не якісними. Тому наше завдання створити максимально яскраве освітлення в кабінеті:

  • купить світлодіодну лампу (вони не дають ефекту мерехтіння) максимальної потужності і встановіть в кабінеті. Не обирайте лампи з жовтим або холодним білим освітленням (вони спотворюють кольори), виберіть потужну, але нейтрального діапазону;
  • відмовтеся від використання портьєр або жалюзі або максимально прибирайте їх на момент фотозйомки;
  • при фотографуванні освітлення повинно падати на обличчя клієнта, а не в об’єктив камери!
  • добре, якщо в кабінеті будуть білі стіни – білий чудово відбиває світло.
  • можна банально використовувати білий халат на тремпелі (тримаючи його в руках збоку або нижче підборіддя клієнта) в якості екрану.

Ми живемо в 21 столітті і технології не стоять на місці. Давно винайдені  портативні додаткові спалахи. Такі ось LED- кільця бувають різних розмірів. Фотографи використовують кола діаметра близько 40-60 см. У нашій же роботі досить портативного кільця на телефон.

светодиодное кольцо для телефона

Ось так виглядає одна і та ж робота, зроблена одним телефоном, але з додатковим спалахом (праворуч) і без нього (фото зліва). Відчуйте різницю.

без круга фото и с кругом

Сучасні користувачі соцмереж, розпещені красивими фото, жадають не просто якісного виконання роботи, але і “смачної подачі”. Але завжди намагайтеся зберегти кольору в зоні самої роботи! Це дуже важливо! Якщо спалах змінить колір очей клієнтки – не принципово. Але вам потрібно стежити за тим, щоб максимально зберегти кольори своєї роботи і її реалістичність!

Корисні поради щодо створення портфоліо

  1. Завжди приємніше дивитися на виграшні, привабливі обличчя клієнтів. Якщо ви викладаєте фото всього обличчя, пам’ятайте про це. Якщо ж щось на отриманому фото може відштовхнути клієнта (я не маю на увазі нюанси виконання роботи), краще обрізати фото і виставити крупний план зони татуажу.
  2. У портфоліо повинні бути і свіжі роботи (щоб клієнт представив, як він буде виглядати відразу після процедури) і вже загоєні. Обов’язково підписуйте кожну.
  3. Щоб зробити фото заживших робіт перед корекцією, нам потрібно дочекатися клієнта на цю саму корекцію. Рекомендую робити корекцію (хоча б перший час) безкоштовно, або за символічну ціну – це помітно стимулює явку клієнтів і гарантує вам максимум фотографій.
  4. Створюйте колажі з роботами і вказуйте на них своє ім’я та телефон. Якщо портфоліо на особистому сайті повинно виглядати максимально привабливо, то в соцмережі викладати потрібно інформативні матеріали. Сподобалася людині робота – він вам подзвонив і записався.
  5. Викладайте макро-фото своїх робіт. Якщо ви майстер з досвідом і маєте бажання продемонструвати свої навички, не відмовляйте собі в задоволенні! Якісні макро-фото виглядають дуже заманливо!

56

Портфоліо апріорі має бути динамічним. Адже кваліфікація майстра з кожним днем зростає і немає ніякого сенсу тримати в галереї найперші ваші роботи. Клієнт повинен бачити вміння майстра на даний момент, а не весь його творчий шлях – це важливо! Тому регулярно “підчищайте” портфоліо, намагаючись поглянути на нього трохи критично. Одночасно і порадієте своїм досягненням.

Говорячи про портфоліо, хочеться перефразувати стару студентську приказку: спочатку ви працюєте на портфоліо, а потім портфоліо працює на вас! Тому приділяйте йому багато часу, не шкодуйте вкладень на технічні засоби і часу на відпрацювання своєї внутрішньої майстерності фотографа. І обов’язково ставте водяні знаки на свої роботи – так ви застрахуєте плоди своєї творчості від злодійства.

Буду вдячна, якщо у відгуках ви поділитеся своїми секретами презентабельного портфоліо!

Вікторія Рудько, міжнародний тренер з перманентного макіяжу, провідний фахівець Академії Пьюбо (Україна)

No Comments

Post A Comment